Националът Александър Божилов от СКПСТ Космос - София спечели златното

...

Александър Божилов и Гергана Стоянова грабнаха титлите от държавните първенства по триатлон

Националът Александър Божилов от СКПСТ " Космос " - София завоюва златното отличие при мъжете на държавното състезание по триатлон, което се състоя в Пловдив.

В конкуренцията " Триатлон Пловдив - Олимпийска Дистанция " взеха присъединяване рекорден брой картотекирани състезатели - общо 266 от България, Украйна, Турция и Република Северна Македония, които бяха разграничени в шест възрастови групи.

Божилов заслужи безапелационно златото след прекосяването на дисциплините плуване, колоездене и тичане с време 1:52:20 часа, изпреварвайки с 40.5 секунди сънародника си Борис Андреев от СКТ " Три Тийм " - София. Трети на 1:25.1 минути финишира украинецът Иван Шевченко. Борислав Палашев от СКТ " Палашев " - Пазарджик, който се подреди пети в общото класиране на малко повече от три минути зад спечелилия, пук взе бронза от националния шампионат.

При дамите Гергана Стоянова от СКТ " Палашев " - Пазарджик победи с време 2:12:00 часа. Среброто заслужи Анастасия Пейчева от СКТ " Палашев " - Пазарджик, която остана на съвсем две минути от победителката, а бронза взе при Виктория Данова от СКТ " Три Тийм " - София, която финишира на малко повече от 11 минути зад Стоянова.

В държавното състезание присъединяване взеха спортисти от общо 14 клуба на Българска асоциация по триатлон, като в отборното класиране преди всичко приключи СКПСТ " Космос " - София, следван от Семеен кодекс " Триатлет " - Баня и СКТ " Палашев " - Пазарджик.