Надеждите на ЦСКА-София да направи още един подвиг в Швейцария

...

"ЦСКА-София" не повтори подвига си в Швейцария

Надеждите на " ЦСКА-София " да направи още един героизъм в Швейцария в шампионата Лига Европа, след успеха с 3:1 над " Базел ", си останаха неосъществени. Тимът бе надвит изрично с 0:3 от " Йънг Бойс " в третия си мач от група А.

Началото бе кошмарно. Още във втората минута капитанът Валентин Антов позволи топката да го трансферира и Феликс Мамбимби откри резултата, откакто излезе самичък против вратаря Густаво Бусато. В 18-ата мин. някогашният футболист на " Аякс " и " Бенфика " Миралем Сюлеймани удвои, завършвайки офанзива, почнала от неточност на българския тим в центъра на терена.

Дали изкуственият терен на ст. " Ванкдорф " или психическото пречупване след двата бързи гола, само че футболистите на " ЦСКА-София " изглеждаха много комплицирани и не демонстрираха съвсем нищо от положителната си игра в предходните си мачове в шампионата този сезон. В резултат на това, а и на нова груба неточност в защита, в 31-ата мин. Мамбимби означи втория си гол в дуела.

Възможностите за " ЦСКА-София " да означи не бяха доста, само че обичайните си пропуски направи Али Соу, а и Адалберто Пеняранда нямаше шанс. Най-чистото състояние бе в 37-ата мин., когато първо Соу улучи напречната греда, а при последвалото безредие Пеняранда и Георги Йомов също не съумяха да вкарат.

В другия мач от групата " Рома " разгроми с 5:0 като хазаин " Клуж ". Два гола означи Борха Майорал (34, 84), а по един - Хенрик Мхитарян (1), Ибанес (24) и Педро Родригес (89). След този триумф " Рома " е отпред със 7 т., пред " Йънг Бойс " с 4 т. и по-добра голова разлика от " Клуж ". " ЦСКА-София " е на последно място с 1 т.

" За страдание, допуснахме самостоятелни механически и тактически неточности, каквито до момента не бях виждал. Бяхме неорганизирани. Това се дължеше на безпокойство, че играем против мощен и организирен отбор, който играе по този начин нападателно в офанзива. Имаше много напрежение в отбрана. През второто полувреме коригирахме някои неща, само че това не беше задоволително да се върнем в мача. За 30 минути получихме 3 гола. Имаше и още обстановки пред вратата ни, не се справихме в защига. Проблемът не е единствено в един, двама или трима играчи Това е цяла организация, защото доста хора вземат участие в отбрана ", съобщи и.д. треньор на " ЦСКА-София " Даниел Моралес пред Българска национална телевизия.

Наставникът на " Йънг Бойс "  Херардо Сеоане пък разяснява: " Поздравявам своя отбор, че стартира мача доста добре. С бързи офанзиви успяхме да създадем проблеми на ЦСКА. Началото беше основно за мача. Съперникът сътвори 2-3 шанса за гол, само че ние бяхме доста ефикасни. В тази група " Рома " е главният любимец и ще излезе от нея умерено. Всички други тимове сме равностойни и всеки има шансове за продължи. Директните мачове ще решат кой ще се класира ".

В идващия си мач " ЦСКА-София " ще одобри " Йънг Бойс " на ст. " Васил Левски " на 26 ноември.
Източник: segabg.com