Пентагонът е похарчил около 40 млрд. долара за военни действия

...
Пентагонът е похарчил около 40 млрд. долара за военни действия
Коментари Харесай

$40 млрд. струва войната на Тръмп срещу Иран

Пентагонът е похарчил към 40 милиарда $ за военни дейности против Иран , сочи изследване на Центъра за стратегически и интернационалните проучвания (CSIS), което ще бъде оповестено в най-скоро време.

Както заяви пред CNN старшият консултант на CSIS Марк Кансиан, тези разноски включват цената на боеприпасите, унищоженото съоръжение и вредите, нанесени на американските бази, само че не включват оперативните разноски, които към този момент са били регистрирани в бюджета на министерството за финансовата 2026 година.

Въпреки че Министерството на защитата на Съединени американски щати пое главната тежест на разноските , спорът е коствал на други ведомства, като Министерството на вътрешната сигурност и Министерството по въпросите на ветераните, 1 милиарда $, сочат данните на CSIS.

През май Пентагонът заяви пред Сенатската комисия по въоръжените сили, че разноските за военните дейности доближават 29 милиарда $, като в тях са включени разноските за нужния ремонт, попълване и замяна на техниката, както и общите оперативни разноски.

Междувременно за потребителите цените на бензина в Съединени американски щати са се повишили от приблизително равнище под 3 $ за галон (3,78 литра) до над 4 $ по време на военните дейности.
 Тръмп: Ако иранците затворят Ормузкия пролив, ще останат без страна
Тръмп: Ако иранците затворят Ормузкия пролив, ще останат без страна

Президентът на Съединени американски щати съобщи също, че Иран би трябвало " неотложно " да спре своите проксита в Ливан

При това се отбелязва, че нефт от Близкия Изток не постъпва към този момент съвсем четири месеца. Като цяло, съгласно данни на аналитичната компания Kpler, светът е останал без 1,15 милиарда барела нефт по време на спора.

Според последните данни на Бюрото по статистика на труда годишната инфлация в Съединени американски щати за първи път от три години насам надвиши 4%, което се дължи на растежа на цените на енергийните запаси. В момента цените в Съединени американски щати порастват по-бързо от междинната заплата на американците.
.gcta { background: linear-gradient(90deg, #4285F4, #34A853, #FBBC05, #EA4335); padding: 2px; border-radius: 14px; max-width: 640px; margin: 0 auto; text-decoration: none; display: block; }.gcta-inner { background: #ffffff; border-radius: 12px; padding: 14px 18px; display: flex; align-items: center; gap: 14px; transition: background 0.2s; text-decoration: none!important; }.gcta:hover { text-decoration: none!important; }.gcta:hover.gcta-inner { background: #f7f7f7; }.gcta svg { flex-shrink: 0; width: 30px; height: 30px; }.gcta-title { flex: 1; font-size: 16px; font-weight: 600!important; color: #111; margin: 0; }.gcta-arrow { color: #aaa; font-size: 20px; flex-shrink: 0; transition: transform 0.2s; }.gcta:hover.gcta-arrow { transform: translateX(3px); }

Добави ни в желани източници в Google
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР