Над 20 000 са спасителите у нас, повече от инженерите.

...
Над 20 000 са спасителите у нас, повече от инженерите.
Коментари Харесай

Спасителите у нас са 20 000, но много от тях работят в чужбина

Над 20 000 са спасителите у нас, повече от инженерите. Това сподели ръководителят на Националната комисия по водно избавяне доцент Стоян Андонов пред „ Фокус “.
„ Червеният кръст образова спасители от 1964 година В интервала преди 10 ноември 1989 година всяка година се образоваха към 2500 – 3000 спасители. От 1990 година насам, в случай че би трябвало да ги приравним, броя е към 1500 приблизително на сезон “, изясни доцент Андонов. Той добави, че всяка година се издават талони приблизително на сред 2000 – 3000 спасители. „ Това са хората, които желаят да работят и с тези талони потвърждават, че не са не запомнили това, което са учили и физически дават отговор на условията за плувни и други механически умения “, разясни той.
 Кучета избавиха стопаните си, затрупани от лавина в Швейцария Кучета избавиха стопаните си, затрупани от лавина в Швейцария
Двама души, затрупани от лавина в Швейцария, бяха избавени с помощта на кучетата си, чийто лай привлякъл вниманието на други хора, съ...
„ Проблемът не е в неналичието им. Проблемът се крие в това, поради което доста български спасители вървят и работят в чужбина – ниското заплащане, което и там е ниско, само че за нас е високо. Това е сезонна работа, не повече от 3 до 4 месеца, които не стигат, с цел да се отиде на борсата. Повечето работодатели не обезпечават друга работа на спасителите през времето, в което не са такива “, добави доцент Андонов.
Той посочи, че най-често спасители са студенти, хора, които обичат морето, имат по-големи отпуски. „ По западните стандарти това са съвсем доброволци, защото това не е главната им специалност “, сподели още доцент Стоян Андонов.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР