Монтана победи драматично с 3:2 (22:25, 25:17, 31:33, 25:14, 15:13)

...

Монтана с драматичен успех над Левски

Монтана победи трагично с 3:2 (22:25, 25:17, 31:33, 25:14, 15:13) като посетител Левски София в дуел от първия кръг на мъжкия шампионат по волейбол. Мачът беше формален дебют за треньора на " сините " Николай Желязков.

Столичани водеха с 1:0 и 2:1, само че изгубиха след изиграването на тайбрек. Възпитаниците на някогашния народен селекционер започнаха мощно и поведоха в резултата след 25:22, само че се стигна до равнене след 17:25.

Левски взе съществено предимство след трагичното 33:31 в своя изгода в третия гейм, само че по-късно позволиха голям брой съмнения в представянето си. Монтанци още веднъж се върнаха в срещата след 25:14.

В решителната пета част гостите поведоха с 8:6 и 12:10. Крайното 15:13 обезпечи победно начало за Монтана през новия сезон, а Димитър Калчев осъществя 18 точки за спечелилите.  Съотборникът му Радослав Попов добави още 14 точки.

За домакините от София с 21 точки приключи Венислав Антов.