Mладите хора на възраст 18-35г очакват работодателите и държавата да

...
Mладите хора на възраст 18-35г очакват работодателите и държавата да
Коментари Харесай

Очаквания и реалност: Какви заплати искат младите българи

Mладите хора на възраст 18-35г чакат работодателите и страната да се схванат за работещи способи за реализиране на съответно възнаграждение (общо 80%). Те знаят какво чакат от работодателите си и ценят труда си – месечна заплата от 1200 лева дефинират като прекомерно ниска, за да стартират работа, а като мечтано заплащане в близката една година показват малко над 4300 лева чисто заплащане, пише pariteni.bg.
Прави усещане, че упованията на дамите във връзка с заплащането са приблизително сред 27% по-малки от тези на мъжете.    
Това демонстрира изследване на организацията за онлайн маркетингови изследвания JTN и Bulgaria Wants You за трендовете в настройките на младите българи във връзка с бъдещето им в персонален и професионален проект като направиха параленост с сходно изследване, извършено през 2023 година
Резултатите недвусмислено демонстрират, че огромното болшинство (89%) виждат професионалното и персоналното си развиване през идващите 5 години в България. В отговорите на респондентите прави усещане все по-осъзнатата битка за персонално одобряване посредством по-добро обучение, повече независимост и еластичност на работното място, интензивно насърчаване на кариерата и основаване на семейство.
 Освен това от ден на ден младежи избират да работят за български работодател (45% - с 5% повече по отношение на предходната година). Те смятат, че у нас могат да получат по-добри шансове за кариерно израстване и да открият работа, която е по-близка до персоналните им ползи. У респондентите доминира мнението, че задграничните работодатели наемат в България повече изпълнителски позиции, до момента в който българските компании търсят повече идейност и дават късмет за креативност в работата.
Освен съответното възнаграждение като мотивиращ фактор все повече хора показват положителният баланс сред работа и персонален живот, поставяйки го една позиция по-нагоре спрямо предходната година и измествайки другарската работна среда от второто място. 
Младите българи до 35 годишна възраст са доста по-склонни да разчитат на лични сили - 74% споделят, че сами носят отговорност за сполучливото си развиване в кариерата, а 49% показват, че са подготвени да жертват от персоналното си време за професионалната си реализация. Над 60% от интервюираните дефинират опцията за работа от у дома като извънредно значима. Повече от половината респонденти считат, че вкъщи са по-продуктивни в сравнение с в офис, което с 8% повече от резултатите от изследването на същия въпрос през 2023.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР