Младежкият национален тим на Англия триумфира с титлата на Европейското

...

Англия е европейски шампион за младежи след драма срещу Испания

Младежкият народен отбор на Англия победи с купата на Европейското състезание, откакто над финала надви трагично над Испания. В воин за „ трите лъва ” се трансформира вратарят на отбора Джеймс Трафорд, който избави дузпа в 99-ата минута на срещата.

В последна сметка Англия завоюва финала с 1:0, а единствения гол вкара младата звезда на Ливърпул Къртис Джоунс. Халфът на „ алените ” обаче осъществя с огромна доза шанс, откакто топката се отклони от него след изстрел на съотборника му Кол Палмър от свободен удар.

Така младежите на Англия завоюваха европейската купа след съвсем 40-годишно спиране.

Победния гол за англичаните пристигна безусловно в последната секунда на първата част. През второто полувреме Испания въпреки всичко осъществя попадение, което обаче бе анулирано поради засада.

Преди финала „ Ла хала ” съумя да вкара цели 13 гола, само че не и да се разпише във решителния финален мач. Англия пък записа връх, трансформирайки се в първия тим в надпреварата, който съумява да резервира мрежата си „ суха ” в шест следващи мача.

Дълбоко в добавеното време на срещата

Преди днешния триумф, младежите на Англия са ликували с европейската купа през 1982 и 1984 година.