Младежкият национален отбор на България по футбол загуби с 0:4

...

Младите "лъвове" с тежко поражение от Уелс

Младежкият народен тим на България по футбол загуби с 0:4 от Уелс в евроквалификация, играна на ст. " Славия " в София.

След тежкото проваляне " лъвовете " се свлякоха до четвъртото място в групата, което заемат с 3 точки от два мача (2:0 против Молдова на старта), до момента в който Уелс е на втората позиция с 4 точки. Води Швейцария с 6 точки, а Нидерландия е на трето място с 3 точки, само че пристигнали от един дуел.

Следващият мач на България в квалификациите е на 8 октомври, когато в София гостува новобранецът Гибралтар.

Снимка: Lap.bg

Днес националите имаха самодейността, само че Уелс откри в 27' посредством Джак Вейл, a в края на първата част Уилям Сас-Дейвис удвои задатъка на островитяните.

" Драконите " стигнаха и до трети гол в 50', дело на Вейл, който оформи хеттрика си и крайния резултат четвърт час преди края.

България: 12. Светослав Вуцов, 6. Виктор Попов (48' Асен Дончев), 20. Симеон Петров, 4. Християн Петров, 16. Мартин Дичев, 14. Филип Кръстев (76' Станислав Шопов), 5. Йоан Бауренски, 8. Илия Груев (76' Димо Кръстев), 9. Мартин Петков, 10. Владимир Николов (59' Димитър Тонев), 17. Мартин Минчев (46' Митко Митков)

Уелс: 1. Даниел Бардън, 3. Едуард Джоунс, 4. Уилиям Сас-Дейвис, 5. Морган Бойс – капитан, 2. Финли Стивънс, 11. Джоузеф Адамс, 6. Даниел Уилямс, 8. Сам Боуен, 14. Самюел Пиърсън, 9. Джак Вейл, 10. Рийс Хюз
Източник: btvnovinite.bg