Мирослав Шмидт спечели бронзов медал от турнира на световните надежди

...

Варненецът Шмидт взе медал от турнира на световните надежди по тенис на маса

Мирослав Шмидт завоюва бронзов орден от шампионата на международните очаквания по тенис на маса на ITF, който се организира във френския град Хеннебонт.

Шмидт взе участие в петдневен лагер с двуразови тренировки дружно с най-хубавите в света в неговата възраст, който завърши с шампионат в последните 2 дни.

Мирко приключи груповата фаза с 6 победи и две загуби, като се подреди на второ място от 10 състезатели в групата. В главната скица в първия Шмидт беше подложен и почива, а на четвъртфинала завоюва против авмериканеца Кеф Норани с 3:2 гейма в извънредно трагичен мач.

На полуфинала Мирослав се изправи  против първенеца на шампионата Данило Фасо от Италия и загуби с 0:3 гейма, а в дребния край позволи загуба от колумбиеца Емануле Оталваро с 2:3 гейма. Според регламента Шмидт и противника му бяха наградени с бронзови медали.