Миньорският Бобов дол е украсен за Великден и това става

...
Миньорският Бобов дол е украсен за Великден и това става
Коментари Харесай

Бобов дол и редица села в Кюстендилско са с украса за Великден

Миньорският Бобов дол е декориран за Великден и това става към този момент традиция, споделиха от локалната администрация.

Въпреки финансовите проблеми и скъпотията и редица села в Кюстендилско вършат декорация или празнични кътове за Възкресение.

В Бобов дол се сложени пана, обемни тела - най-вече яйца, светещи композиции на входовете и по централната градска част и фонтаните пред Общината. Това основава доста прелестно въодушевление.

В кюстендилското с. Жабокрът също на входовете са сложени фигури яйца или композиции с любимци от детските приказки.

Супер Великденска декорация готвят и в регионалния град Кюстендил - сподели шефът на отдел " Култура " при Община Дима Укалска. Засега се пази в загадка какви композиции ще изненадат кюстендилци и гостите на града, само че се знае по кое време украсата ще бъде пусната - на Светли четвъртък, означи тя.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР