Милан победи Дженоа с 2:0 в мач от 33-ия кръг

...

Милан сгази Дженоа по пътя към титлата

Милан победи Дженоа с 2:0 в мач от 33-ия кръг на Серия А. Рафаел Леао и Жуниор Месиаш донесоха успеха на отбора си с голове в двете полувремена.

Още при започване на мача " росонерите " поведоха в резултата. Рафаел Леао откри резултата в 11-ата минута с единствения прецизен удар за полувремето. Той е футболистът с най-вече попадения в турнирните семейства в Серия А през тази година.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли затвърдиха офанзивната си игра с нов гол. Жуниор Месиаш удвои преднината на домакините на стадион " Сан Сиро ", с цел да подпечата триумфа на тима си.

Милан заема лидерската позиция в класирането с актив от 71 точки, въпреки втория Интер да има мач по-малко и пасив от 2 пункта. Дженоа се намира на предпоследното 19-о място в подреждането с 22 точки.
Източник: bnr.bg