Мико Коскинен направи 24 спасявания, а Конър МакДейвид реализира единствения

...

С гол на Конър Макдейвид Едмънтън прекъсна победната серия на Калгари

Мико Коскинен направи 24 спасявания, а Конър МакДейвид осъществя единствения гол в средата на първата третина при успеха на Едмънтън с 1:0 над Калгари в среща от следващия кръг в Националната хокейна лига. По този метод домакините записаха трети следващ триумф и не разрешиха на " пламъците " да се откъснат на върха в класирането на Западната конференция.

За Коскинен това бе трети " шътаут " на домакински лед и общо шеста победа в шест мача в Едмънтън.

Загубата пък постави завършек на серията на Калгари от пет поредни победи, въпреки и вратарят на отбора Дейвид Ричи да се показа чудесно и да избави 29 шайби към мрежата си.
Финалистът в НХЛ през предишния сезон Лас Вегас победи с 4:2 като хазаин Далас в различен дуел от неделната стратегия.

С огромен принос за успеха на " рицарите " бе вратарят Марк-Андре Флюри, който отрази 22 удара към вратата си.

Мартин Ханзал даде задатък на Далас в шестата минута на мача, само че с поредни попадения на Райън Карпентър, Уилям Карлсон и Алекс Туч домакините обърнаха хода на мача.

Еса Линдел понижи на 2:3 в средата на последната третина, само че гол на Райли Смит по-малко от 30 секунди преди финалната сирена постави завършек на очакванията на " звездите " за поврат.

Трои Круг се разписа в продължението, с цел да донесе успеха на Бостън с 2:1 при визитата на Отава.

Дейвид Крейчи финтира бранителите на канадския тим и подаде към непокрития Круг, който записа втория си гол за сезона 3:07 минути след началото на добавеното време.

Марк Стоун бе разкрил резултата в интерес на Отава в 13-ата минута от мача, само че при започване на втората третина Брад Маршанд изравни за 1:1. В третата част нови голове не паднаха, като и двамата вратари се отличиха с някои чудесни спасявания.

Туука Раск отрази 27 шайби към вратата на Бостън, до момента в който сътрудника му Майк Маккена записа цели 42 стопа.