Метеоритът Хипатия“, който е открит в Египет през 1996 г.,

...
Метеоритът Хипатия“, който е открит в Египет през 1996 г.,
Коментари Харесай

Метеоритът "Хипатия" е по-стар от Слънчевата система


Метеоритът „ Хипатия “, който е открит в Египет през 1996 година, съдържа минерални съединения, които не съществуват в Слънчевата система. До този извод са стигнали учени от университета в Йоханесбург, ЮАР. Резултатите от тяхното проучване се оповестени в списание Science Alert.

„ Голяма част от „ Хипатия “ наподобява на неприятно смесено тесто за кекс... Метеоритът съдържа голямо количество доста характерни въглеродни съединения, които се назовават полиароматически въглеводороди. Те са в основата на междузвездния прахуляк, действителен още преди образуването на Слънчевата система “, съобщи Ян Крамерс, един от създателите на изследването.

Учените означават, че са разкрили на „ Хипатия “ чист железен алуминий. Това вещество се среща в оскъдни количества в Слънчевата система, да вземем за пример в кратерите на вулканите.

„ Хипатия “ се е образувал още преди основаването на Слънчевата система. Изследователите считат, че астероидът се е появил на бял свят при температура по-ниска от 196 градуса по Целзий. Вероятно, той е дохвърчал до Земята от пояса Коейпер, който се намира на разстояние 40 пъти по-далеч от Слънцето, в сравнение с е нашата планета. /БГНЕС и РИА „ Новости “
Източник: bgnes.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР