Мбапе спаси световните шампиони, Алкасер блести за ИспанияСветовният шампион Франция

...

Мбапе спаси световните шампиони, Алкасер блести за Испания

Мбапе избави международните първенци, Алкасер свети за Испания
Световният първенец Франция избегна загубата, откакто приключи наедно с Исландия в другарска среща. Възпитаниците на Дидие Дешан наваксаха закъснение от два гола в последните 15 минути на дуела.

Гостите поведоха в резултата след тъкмо половин час игра след попадението на Биркир Бярнасон и се отдръпнаха по този метод на отмора. През втората част исландците повишиха задатъка си след гол на Кари Арнасон в 58-та минута. Французите обаче не се отхвърлиха и се добраха до равенството. Първо централният бранител на Левски Холмар Ейолфсон си означи автогол в 76-та минута, а в добавеното време на срещата влезлият като запаса Килиан Мбапе изравни след осъществяване на дузпа.
 Героят за Испания при безапелационния триумф Алкасер (в непосредствен план). Героят за Испания при безапелационния триумф Алкасер (в непосредствен план). / БГНЕС
В различен другарски мач Испания реализира безапелационен триумф при гостуването си на Уелс в Кардиф с 1:4. Домакините бяха без Гарет Бейл, който не съумя да се възвърне за дуела, а в воин за безапелационната победа на испанците се трансформира играещият чартърен в Борусия Дортмунд Пако Алкасер, който осъществя две попадения. Именно нападателят откри в 8-та минута, а напълно скоро бранителят на Реал Мадрид Серхио Рамос повиши на 0:2 в 19-та. Десет по-късно преднината на,,Ла Фурия Роха “ стана класическа след втория гол в дуела на Алкасер.

Играчите на Луис Енрике разумно понижиха оборотите през втората част, само че все пак вкараха четвърти гол, дело на различен бранител в лицето на Марк Бартра в 74-та минута. Възпитаниците на Райън Гигс въпреки всичко стигнаха до почетно попадение минута преди края на постоянното време след точната намеса на Сам Воукс. /БГНЕС
Източник: bgnes.com