Марица (Пловдив) записа 125-а поредна победа Националната волейболна лига Демакс.

...

Марица записа 125-а победа в НВЛ

Марица (Пловдив) записа 125-а поредна победа Националната волейболна лига Демакс. Марчанки надиграха като посетител Славия (София) с 3:1 (25:19, 25:15, 24:26, 25:19) в дуел от 8-ия кръг в шампионата в зала Панайот Пондалов в София.

Маричанки взеха първия гейм с 25:19, а вторият приключи при 25:15. Маричанки изгубиха първи гейм при посещение през този сезон в НВЛ, откакто Славия завоюва третата част с 26:24. Шампионките завършиха дуела след 25:19 в четвъртата част.

С триумфа шампионките събраха 24 точки и са безапелационните водачи в класирането в постоянния сезон. Славия е на петото място с 12 точки.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 21 точки, 14 добави Ива Дудова, а с 10 се регистрира Силвана Чаушева.

За Славия най-резултатна стана Елина Сандолова с 15 точки.

В идващия си мач девойките на Борислав Крачанов ще гостуват още веднъж в София, само че този път на ЦСКА (София). Двубоят е на 11 февруари, от 16:00 б.в. в зала Васил Симов в София.
Източник: plovdiv-online.com