Марек записа второ поредно равенство в Югозападна Трета лига, група

...

Марек изпусна дузпа и победата срещу Славия II

Марек записа второ следващо тъждество в Югозападна Трета лига, група 1, завършвайки 1:1 като посетител на дубъла на Славия. Ремито сякаш е най-логичният резултат, откакто и двата тима могат да претендират, че са заслужавали успеха.

Младите гении на „ белите “ започнаха мощно и изнесоха доста положително първо полувреме. Първият късмет за гол обаче бе за Марек. В 8-ата минута след корнер изпълнен от Милен Иванов топката се удари в гредата, а по-късно нямаше кой да я прати в мрежата на Славия. Оттук насетне домакините заиграха извънредно грамотно и бързо и притиснаха своите посетители. Най-доброто състояние за столичани пристигна в 28-ата минута, когато Роберто Райчев бе изведен по съвършен метод, само че стреля настрана от задачата. Марек пък отговори в 37-ата минута със слаб удар на Ганчев след независим рейд.

През второто полувреме функциите се размениха, с помощта на мобилизацията в редиците на дупничани.В 57-ата минута шут от близко на Божилов не откри задачата след пробив на Кючуков по аутлинията. В 65-ата минута Симеон Димитров излезе самичък против вратаря, само че би едва в тялото му. Минута по-късно бе отсъдена дузпа за Марек, откакто Любомиров бе препънат в наказателното поле. От бялата точка стреля Божилов, който обаче уцели страничната греда.

Така вместо дупничани да поведат, не след дълго изоставаха в резултата. В 80-ата минута резервата Кристиян Величков получи супер пас в наказателното поле и матира Пламен Младенов за 1:0. Финалният напън на Марек даде резултат в продължението. Тогава при изсипана топка вратарят Илиян Илиев връхлетя върху Георги Божилов и бе отсъдена втора дузпа за гостите. С осъществяването се нае Иван Калайджийски, който фиксира крайното 1:1. Марек остава водач в Югозападна Трета лига, група 1.