Бостън Селтикс се класира за полуфиналите в Източната конференция в

...

Бостън унищожи Маями и се класира на полуфинал на Изток

Бостън Селтикс се класира за полуфиналите в Източната конференция в НБА след победа със 118:84 вкъщи над Маями Хийт. Така " келтите " завоюваха серията против " горещите " с 4:1.

Домакините бяха цялостни господари на паркета и поведоха още през цялото време на мача. На полувремето задатъкът на Бостън беше 68:46, а след края на третата четвърт доближи 32 точки - 98:66. В последния интервал Маями опита да понижи изоставането си, само че не съумя да го стори за крайното 118:84.

Най-резултатни за спечелилите бяха Джейлън Браун и Девин Уайт с по 25 точки. Сам Хаузър вкара 17 точки, а Джейсън Тейтъм се регистрира с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 12 битки.

За Маями, които бяха без Джими Бътлър, Бам Адебайо вкара 23 точки, а Тайлър Хиро остана с 15.

На полуфинал в Източната конференция Бостън ще се изправи против спечелилия от конфликта сред Кливланд Кавалиърс и Орландо Меджик. В момента " кавалерите " имат преднина от 3:2.