Манчестър Юнайтед увеличи серията си без поражение до 13 мача

...

Манчестър Юн надви Уест Хем след автогол

Манчестър Юнайтед усили серията си без проваляне до 13 мача във всички шампионати, откакто надделя Уест Хем с 1:0 с автогол на Крейг Доусън, в мач от 28-ия кръг на британската футболно състезание.

Така Юнайтед си върна второто място с 57 точки, само че тимът на Оле Гунар Солскяер продължава да бъде на 14 точки зад водача Манчестър Сити.

Юнайтед удари две греди и провокира две доста положителни намеси на вратаря на гостите Лукаш Фабиански, само че бе избавен от Доусън.

Той вкара топката в личната си врата след центриране на Бруно Фернандеш в 53-та минута.

Фабиански изигра страховит мач за гостите от Лондон и откакто отклони в гредата удар на Мейсън Грийнууд през първата част, полякът избави и доста рисков шут на Фернандеш в долния десен ъгъл през второто полувреме.

Грийнууд удари още една греда след солова акция в 76-ата минута и Уест Хем се избави от втори гол.

Въпреки че се хвърлиха мигновено в офанзива след автогола, гостите от Уест Хем по този начин и не сътвориха рисково състояние.

Така те изгубиха за осми път през сезона.
Източник: bnr.bg