Манчестър Сити се върна на победния път в Шампионската лига.

...

"Сити" излъга "Хофенхайм" в края, Агуеро изравни легенда на "Юнайтед"

" Манчестър Сити " се върна на победния път в Шампионската лига. След като загуби от " Лион " с 1:2 в първия кръг от груповата фаза, довечера " жителите " завоюваха със същия резултат като посетители на " Хофенхайм ".

Двубоят в Зинсхайм стартира кошмарно за " Сити ", който позволи попадение още в 1-ата минута. Ишак Белфодил се възползва от пас на Керем Демирбай и вкара най-бързия гол във вратата на британския отбор в Шампионската лига.

Тимът на Хосеп Гуардиола отвърна на удара единствено 7 минути по-късно. Серхио Агуеро изравни след асистенция на Лерой Сане. Интересното е, че с този гол аржентинецът изравни легендата на градския противник " Манчестър Юнайтед " Рууд Ван Нистелрой. Последният има попадения в 5 поредни срещи за " алените дяволи " в шампионата през 2003 година
Снимка: Reuters
След почивката на " Райн-Некер Арена " " жителите " реализираха напън, само че се наложи да чакат до 87-ата минута, с цел да си обезпечат трите точки. Давид Силва овладя в наказателното поле и майсторски прати топката около стража Бауман.

Така " Сити " краткотрайно се изкачи на втората позиция в група 6, преди изиграването на мача сред " Лион " и " Шахтьор " Донецк.
Източник: btvnovinite.bg