Малко над един милион българи имат татуировки, показва проучване на

...
Малко над един милион българи имат татуировки, показва проучване на
Коментари Харесай

Според Тренд: Над 1 милион българи са с татуировки

Малко над един милион българи имат татуировки, демонстрира изследване на проучвателен център “Тренд”

22% от българите показват, че биха трансформирали мнението си за чужд човек, в случай че видят, че има татуировки, написа "

Почти толкоз - 21% от запитаните, са съгласни с изказванието, че хората с татуировки са по-склонни към престъпни прояви.

Данните на “Тренд” демонстрираха, че отношението към татуировките е в мощна взаимозависимост от възрастта.

19% от българите показват, че имат татуировка. В тази група делът на мъжете е по-голям, демонстрират данните на “Тренд”. А съвсем половината от 18-29-годишните декларират, че са си създали татуировка. С увеличението на възрастта делът татуираните фрапантно понижава - над 90% от хората над 50 години настояват, че нямат рисунки по тялото си.

Половината от споделилите, че са имат татуировка, имат единствено една, 29% - две, а 12% имат повече от три татуировки.

Сред главните аргументи, които хората с татуировки акцентират за решението си да си създадат татуировка, са за “красота/ стил” (44%), “израз на обич към избран човек” (38%), както и “изразява това, което съм” – 28%. Сред останалите изтъкнати аргументи са “като знак на нова страница в живота ми”, изложение на принадлежност към футболен тим, респект към народен воин, както и израз на идеологически възгледи. При дамите, които имат татуировки, водещата причина е обвързвана с хубост и жанр. А мъжете по-често са тези, които си вършат татуировки като принадлежност към тим или респект към народен воин. Сходни са дяловете на мъжете и дамите по отношение на претекста “израз на обич към избран човек”.

Данните демонстрират, че едвам 3% от хората с татуировки, са се тормозили, че това би попречило да ги наемат на работа.

22% от българите показват, че биха трансформирали мнението си към чужд човек, когато видят, че има татуировки, само че 71% не споделят това мнение. В огромната си част възрастните хора биха трансформирали мнението си към човек, в случай че видят, че той има татуировки.

23% показват обаче, че в случай че са работодатели, забележими татуировки биха повлияли на решението им да наемат човек на работа. Тук още веднъж възрастта се оказва от основно значение. С увеличението ѝ нараства делът на далите отговор по този метод.

В изследването бяха тествани две изказвания, свързани с татуираните. Според 21% от българите такива хора са по-склонни към престъпни прояви, против 65%, които не споделят това мнение. Най-възрастните в максимален дял го споделят.

Почти толкоз – 23%, са съгласни, че “хората с татуировки са по-склонни към корист с алкохол и наркотици”, само че 63% - не.

Малко над половината от интервюираните показват, че не биха имали нищо срещу да имат интимна връзка с човек с татуировки, а малко под една трета - че биха.

Жените в по-голям дял от от мъжете (34% към 23%) споделят, че не биха имали интимна връзка с човек с татуировки.

По отношение на поддържане на другарски връзки с човек с татуировки, нещата наподобяват по-различно. 71% показват, че биха имали такива другарски връзки, а единствено 16% - не.
Източник: dunavmost.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР