Мъжкият национален отбор на България по баскетбол загуби първата си

...

Баскетболните национали загубиха от Чехия в контрола

Мъжкият народен тим на България по баскетбол загуби първата си контрола това лято. В чешкия град Пардубице отборът ни отстъпи на домакина Чехия с 60:93 точки.

Домакините преобладаваха на терена през целия мач и не оставиха подозрение, че сега са по-силният тим. България бе без Александър Везенков, Йордан Минчев, Константин Костадинов и Дий Бост, а присъединяване не взе и Павлин Иванов. В тима първите си мачове записаха Иван Алипиев и Дейвид Кравиш. За Чехия блестяха Ян Весели и Томаш Саторански.

Двубоят е част от тристранен шампионат, като в събота нашите ще премерят сили с Хърватия.

Иван Алипиев бе най-резултатен за България с 13 точки, като овладя и 7 битки за 30 минути на паркета – най-вече от тима ни. Дейвид Кравиш приключи с 9 точки, а по 8 прибавиха Чавдар Костов и Емил Стоилов.

За Чехия Патрик Ауда бе над всички с 16 точки. По 10 осъществиха Ондържей Балвин и Вит Крейчи.