Лудогорец взе комфортна преднина срещу Сутиеска, побеждавайки черногорците с 2:0

...

Лудогорец надигра Сутиеска в Шампионска лига

Лудогорец взе удобна преднина против Сутиеска, побеждавайки черногорците с 2:0 в първия дуел сред двата отбора от квалификациите на Шампионската лига

Алекс Сантана даде преднина на "орлите " в 74-ата минута, а в добавеното време влезлият като запаса Матиас Тисера вкара значимия втори гол.

Реваншът сред двата отбора е на 12 юли в Черна гора.

Мачът стартира без рискове пред Падт и Гилен. В 5-ата минута Текпетей стреля по земя от отдалеченост, само че много настрана от задачата.

В 18-ата минута Сотириу и Текпетей разиграха късо заучено състояние от свободен удар, като Сотириу стреля към вратата на гостите, само че стражът на черногорците съумя да избие топката, а по-късно бранителят на Сутиеска я почисти с глава.

В 23-ата минута Сотириу получи на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля, само че около вратата. Две минути по-късно след осъществяване на корнер топката стигна до Игор Пластун, само че изстрелът му с глава трансферира вратата.

В идващите минути Лудогорец се настани в половината на Сутиеска. В 39-ата минута топката стигна до Доминик Янков след центриране на Текпетей и неприятно изчистване от страна на състезател на Сутиеска, само че халфът стреля неопределено от комфортна позиция.

В началото на втората част Сотириу и Текпетей още веднъж пробваха заучено от статично състояние, само че този път изстрелът на кипъреца не затрудни стража на гостите.

В 57-ата минута Джонатан върна към Янков, който от близко стреля по посока вратата, само че Гилен избави. През втората част Лудогорец още веднъж бе тимът, който диктуваше темпото на игра и се бе настанил в противниковата половина.

В 66-ата минута Текпетей подаде паралелно на голлинията, само че Сотириу не съумя да стигне до топката, откакто Гилен я отклони.

В 74-ата минута натискът на Лудогорец даде резултат. След центриране от корнер, Гилен отклони топката в страничния дирек, само че тя стигна до Алекс Сантана, който имаше обикновената задача от близко да я прати във вратата.

В 86-ата минута влезлият като запаса Матиас Тисера напредна по фланга и подаде паралелно на голлинията, само че Гилен съумя да избие топката и да предотврати втори гол.

В първата минута на добавеното време Алекс Сантана пусна дълъг пас към наказателното поле към Каули Оливейра, който пък подаде на Матиас Тисера, а аржентинецът прати топката за повторно във вратата на Сутиеска.

Лудогорец - Сутиеска 2:0

1:0 Алекс Сантана 74', 2:0 Матиас Тисера 90+1

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 4. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 3. Антон Недялков - к, 8. Клод Гонсалвеш, 7. Алекс Сантана, 64. Доминик Янков (79' 90. Спас Делев), 73. Рик Джонатан (85' 11. Кирил Десподов), 19. Пиерос Сотириу (85' 10. Матиас Тисера), 37. Бърнард Текпетей (67' 95. Каули Оливейра)

Резерви: 12. Симон Слуга, 67. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Гропер, 21. Жан Карничник, 23. Кафумана Шоу, 30. Шакил Пинас, 90. Спас Делев, 95. Каули Оливейра

Треньор: Анте Шимунджа

Сутиеска: 1. Владо Гилен, 3. Драган Гривич, 14. Милш Дринчиш, 4. Адриан Рудович, 27. Никола Стиепович, 10. Новица Еракович, 6. Срджан Крстович, 8. Марко Матанович, 77. Закария Алхараиш, 94. Юлиан Ненов, 11. Илия Тушевич

Резерви: 23. Радош Дулевич, 31. Суад Личина, 5. Игор Пайович, 7. Тайрон Конраад, 14. Александър Влахович, 16. Огнен Динович, 17. Йован Милич, 19. Никола Дуркович, 22. Матиа Вожович, 26. Душан Вукович, 30. Милос Калезис, 72. Анто Бабич

Треньор: Матия Савович