Лудогорец отпадна от Шампионската лига, въпреки че победи Апоел (Беер

...

"Лудогорец" победи "Апоел", но отпадна от Шампионската лига

" Лудогорец " отпадна от Шампионската лига, макар че победи " Апоел " (Беер Шева) с 3:1 на личния си стадион в Разград. Българският отличник направи мощен мач, показвайки друго лице от първата среща в Израел, само че една единствена неточност грешка ги лиши от продължение напред.

Българският първенец поведе с 3:0 до 55-ата минута с два гола на Вандерсон и един на Марселиньо и към този момент се виждаше в плейофния кръг. Само пет минути по-късно обаче малко инцидентно Мохамад Гади върна един гол, който отряза крилата на разградчани.

" Лудогорец " за следващ път не съумя да резервира мрежата си суха, правейки го единствено в два случая от последните си 16 мача в европейските шампионати, което се оказа основно и за отпадането от Европа.

Българският отбор беше изцяло видоизменен от показаното преди седмица в Израел. Футболистите на Георги Дерменджиев не бяха респектирани от противника, а през цялото време подходи нападателно и със самочувствие.

" Лудогорец " даде самодейността на гостите, само че наложи доста здрава преса в личната си половина. Топката се пренасяше оптимално бързо в предни позиции, откакто беше отнемана.

Началото беше съвършено и единствено девет минути бяха нужни на разградчани, с цел да открият резултата. Триходова композиция сред Кафу, Марселиньо и Вандерсон откри последния в страхотна позиция.

Вандерсон откри резултата след прекрасен пас на
© LAP.bg

Вандерсон откри резултата след прекрасен пас на " Марселиньо ".

Халфът засече центрирането на Марселиньо и изведе първенците напред – 1:0!

" Лудогорец " продължи да работи по първичния си проект, който несъмнено носеше триумф. " Апоел " държеше топката и се настани трайно в половината на разградчани, само че не можа да стигне наоколо до вратата на Хорхе Броун.

В 24-ата минута Вандерсон още веднъж изскочи на доба позиция, само че ударът му беше блокиран. Малко по-късно бразилецът самичък си сътвори опция, само че реши да работи самостоятелно, стреляйки от дребен ъгъл и сгреши.

Десетина минути преди почивката първенците нанесоха своя удар, тъкмо когато изглеждаше, че те нямат преимущество. Дяков откри Вандерсон на ръба на засадата, той се измъкна, финтира и вратаря Хаймов и вкара топката в празната мрежа – 2:0!

Второто попадение на Вандерсон против
© LAP.bg

Второто попадение на Вандерсон против " Апоел " е негово десето в европейските шампионати за първенците.

Психологическото преимущество, което първенците натрупаха с елиминирането на пасива си от първата среща несъмнено стъписа израелския отбор и това оказа въздействие при започване на втората част. Още в 55-ата минута " Лудогорец " стигна до трети гол, който приближи тима до продължение напред.

След безредие в наказателното поле Кешеру доста хитри плъзна топката към Марселиньо и бразилецът с мощно воле с левия крайник вкара за трети път в мрежата на " Апоел ".

Третото попадение обаче като че ли прекомерно бързо успокои футболистите на Георги Дерменджиев и те лековато позволиха гол.
Точно час след началото на дуела Мохамад Гадир се озова непокрит на добра позиция и след рикошет в крайници на Моци, топката излъга вратаря Броун, и влетя в мрежата.

Марселиньо преодолява двама футболисти на
© LAP.bg

Марселиньо преодолява двама футболисти на " Апоел ".

До края на дуела Дерменджиев хвърли безусловно всичко в офанзива, пускайки Мисиджан и Жоао Пауло, които ускориха нападателната мощност на отбора.

Точно 10 минути преди края и шансът не беше на страната на разградчани, откакто Марселиньо вкара гол, само че той беше анулиран поради засада.

Драмата беше цялостна, откакто в 85-ата минута Джон Огу пропусна дузпа. " Апоел " получи правото да извърши 11-метров удар за игра с ръка на Пластун, само че нигериецът стреля доста мощно, пращайки топката над вратата.

За похлупак резервата Охана получи червен картон, а това разреши на " Лудогорец " трайно да се настани в наказателното поле на гостите. Центриранията следваха едно след друго, а при най-чистото състояние Вандерсон от няколко метра прати топката настрана от задачата.

В продължението Нуакеме можеше да вкара втори гол за " Апоел ", само че нацели десния дирек на вратата на Броун, а Марселиньо получи червен картон за удар без топка против състезател на противника.

" Лудогорец ": Х. Броун, Саша, Пластун, Моци, Натанаел, Анисе (71 Мисиджан), Дяков (к), Кафу (79 Жоао Пауло), Марселиньо, Вандерсон, Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев

" Апоел ": Хаймов, Битон, Мигел Витор, Цедек, Корхут, Огу, Ради, Айбиндер (58 Охана), Меликсон (к) (68 Таха), Нуакаме, Гадир (89 В. Браун)
Треньор: Барак Башар
Източник: dnevnik.bg