Локомотив (Пловдив) и Славия завършиха 1:1 на „Лаута“ и поделиха

...

Локо Пловдив и Славия не се победиха

Локомотив (Пловдив) и Славия приключиха 1:1 на „ Лаута “ и поделиха по точка в основния конфликт за първата позиция в група "Б " на втората осмица в Първа лига. Така разликата сред двата отбора в класирането се резервира 2 точки в интерес на „ смърфовете “. В постоянния сезон Славия завоюва с 4:2 в Пловдив, а ответният мач в София приключи 1:1.

Домакините поведоха след единствено 20 секунди игра с гол на някогашния юношески национал на Словения Ален Ожболт след удар от близка отдалеченост. Десетина минути по-късно вратарят на "белите " Георги Гергиев предотврати второ попадение в мрежата си, откакто се намеси добре след осъществяване на Елитон от директен свободен удар. Гостите също имаха своите шансове през първата част, само че Илко Пиргов се намеси уверено след рисков удар на Стефан Ашковски, а по-късно Никола Марич изпревари Янис Карабельов на метър пред голлинията и мазета топката.

Най-старият столичен клуб изравни резултата още с първия си прецизен удар, който бе едвам в 65-ата минута, когато Димитър Велковски се разписа непосредствено от директен свободен удар. Това бе негов първи гол с екипа на Славия. До края на мача домакините бяха по-активни и търсеха триумфа, само че играчите на Златимир Загорчич съумяха да задържат резултата неизменен.

След равенството Локомотив (Пловдив) остава водач в групата с 37 точки, а Славия има 35 на втората позиция.
Източник: fakti.bg