Локо Пд ще играе на 6-и финал за Купата на

...

Локо Пд на финал за 6-и път

Локо Пд ще играе на 6-и край за Купата на България, откакто приключи 0:0 с борещия се да не изпадне Септември. Мачът на Националния стадион " Васил Левски " стартира с минута безмълвие в памет на легендата на ЦСКА Красимир Безински. Воденият от Христо Арангелов и Мариян Христов отбор единствено може да съжалява за своите пропуски до десетата минута, които допускаха допустима сензация. Пловдивчани към този момент чакат своя конкурент за финала на 15 май, който ще излъчат на следващия ден ЦСКА-Сф и Ботев Пд (2:3).
Владимир Николов (6) изскочи самичък против вратаря Мартин Луков, само че той съумя да спре топката с крайник. Последва неповторим пропуск на деветката на столичани. Преотстъпеният чартърен от Левски Илия Димитров (9) пропусна да засече подаване пред празната врата на гостите. До почивката вратарите Луков и Валентин Галев не бяха застрашени.
След нея Галев трябваше да демонстрира инстикт под рамката. Абделхаким Буна стреля с глава, само че стражът отби с една ръка. Анте Аралица (67) опита отдалечен изстрел към вратата на домакините, само че стреля над задачата. Георги Русев (70) също шутира от далечно разстояние, само че Луков отби. Димитър Илиев (73) също затрудни Галев, а а Един Бахтич пропусна да направи добавка от непосредствена непосредственост. Капитанът на " железничарите " Илиев (78) се размина с хубав гол. Той стреля с парабола, само че Галев съумя да избави с върха на пръстите си, изкарвайки топката в корнер.
10 минути преди края на срещата в игра за Септември се появи Борис Галчев, притежател на купата с ЦСКА през 2016 година Той незабавно опитва мерника си от фаул, само че Луков избави. Друга запаса - Кристофър Мандианго (86), опитва бдителността на Луков, само че юношата на Левски още веднъж отговори уместно. Последната сериозна опция проигра Буна, който пропусна фронтално против стража на столичани в добавеното време. Накрая Луков отби следващия шут към мрежата му.
Локо Пд в никакъв случай не е печелил купата до момента при 5 участия на финала - 4 пъти в спор за Купата на Съветската войска - през 1948 година - против Локо Сф (0:1), през 1960 година против Септември (3:4 след продължения), през 1971 година - 0:3 от Левски и през 1982 година - от Локо Сф с 1:2 (след продължения). През ХХI век Локо Пд загуби и от Лудогорец с 1:2 през 2012 г.
Източник: duma.bg