Лийдс. Лийдс спря Ливърпул за Топ 4 във Висшата лига.

...

Лийдс спря Ливърпул за Топ 4

Лийдс. Лийдс спря Ливърпул за Топ 4 във Висшата лига. Мачът сред двата състава приключи 1:1 с голове на Садио Мане за гостите в 31-ата минута и на Диего Йоренте в 87-ата. Равенството остави гостите от " Анфийлд " на шеста позиция с 53 точки, на две от четвъртия Уест Хем. Тимът на Марсело Биелса постави завършек на серията на " алените " от три следващи победи и се изкачи на 10-о място.

Играчите на Лийдс излязоха на загрявката с фланелки с надпис “Футболът е за почитателите ” и “Заслужете си го ” под логото на Шампионската лига. Извън стадиона също бе забавно - почитатели на Лийдс горяха фланелки на Ливърпул, а над “Елън Роуд ” прелетя аероплан с транспарант “Кажете не на Суперлигата ”. Както е известно мърсисайдци са един от 12-те тима, който одобри поканата да взе участие в новия план.
Източник: focus-news.net