Ливърпул записа победа във 2-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци

...

Ливърпул не остави шанс на Бърнли за изненада и триумфира на Анфийлд

Ливърпул записа победа във 2-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци се постановиха с 2:0 вкъщи над Бърнли. Това беше и първи триумф за отбора на Юрген Клоп на " Анфийлд " от началото на сезона. На старта, алените победиха Норич с 3:0 като посетител.

Любопитна детайлност от мача е, че играчите на гостите излязоха с номера на фланелките от 1 до 11, нещо, което беше нормална процедура в предишното.

За последно това се случи във Висшата лига през предишния век, през сезон 1998/99, от играчите на Чарлтън.
 Ливърпул усилва заплатата на Мо Салах

Ще получава по 230 000 паунда на седмица

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Константинос Цимикас центрира чудесно в наказателното поле, където Диого Жота засече с глава и се разписа във втори следващ мач - 1:0.

Преднината бе увеличена на 2:0 в 27-ата минута, голмайсторът беше Салах, само че след помощта на ВАР попадението бе анулирано.

Вторият гол, който сложи крайния резултат, бе маркиран от Садио Мане в 69-ата минута след асистенция на Александър-Арнолд.