Ливърпул с пета поредна победа в Англия

...
Ливърпул записа пета поредна победа във Висшата лига след 3:1

Ливърпул записа пета поредна победа във Висшата лига след 3:1 срещу последния във временното класиране Норич в мач от 26-ия кръг. По този начин мърсисайдци събраха 57 точки - 6 по-малко от Манчестър Сити. "Канарчетата" пък остават на последната позиция със 17 пункта, колкото има и вече предпоследният Бърнли.

Три минути след началото на втората част гостите изненадващо поведоха в резултата. Рашица стреля от границата на наказателното, топката рикошира в тялото на Жоел Матип и и излъга Алисон - 0:1.

Ливърпул изравни 64-ата минута, когато Садио Мане се отличи с атрактивно изпълнение, а малко след това Салах получи асистенция от Алисон и вкара своя гол номер 150 за "червените". Десетина минути преди края на редовното време пък своя дебютен гол за Ливърпул вкара и новото звездно попълнение Луис Диас.

В друга интересна среща от днес, играна по същото време, третият във временното класиране Челси победи Кристъл Палас с 1:0 като гост. "Сините" вкараха в 75-ата минута, но попадението беше отменено след намесата на VAR. Отново Зиеш обаче донесе победата с редовно попадение в 89-ата минута.