Ливърпул продължи да гони лидера във Висшата лига Манчестър сити,

...

"Ливърпул" вгорчи завръщането на Джерард на "Анфийлд"

Ливърпул " продължи да гони водача във Висшата лига " Манчестър сити ", откакто реализира победа в семейството си на " Астън Вила " - 1:0. Червените се постановиха мъчно против своя посетител, с което вгорчиха завръщането на " Анфийлд " на клубната легенда Стивън Джерард, който в този момент води " Вила ".

Единственият гол в дуела вкара Мохамед Салах, разписал се от дузпа в 67-ата минута.

Победата е пета поредна за " Ливърпул " и 11-а в досегашните 16 кръга. С нея отборът е единствено на точка зад.

Отборът на Юрген Клоп имаше цялостно предимство в дуела и в огромна част от него беше обсадил вратата на " Вила ". Грешни решения при последното подаване и положителни намеси на вратаря на гостите Емилиано Мартинес обаче дълго време задържаха резултата 0:0.

© Reuters

В 67-ата минута Салах си завоюва позиция против Тайрън Мингс, а по-късно падна в наказателното поле след контакт с бранителя, което докара до дузпа. При нейното осъществяване египетският нападател не сгреши и вкара 14-ия си гол от началото на сезона.

В заключителните минути " Вила " погледна по-смело в офанзива и сътвори проблеми на домакините. Въпреки че не насочиха прецизен удар футболистите на Джерард притиснаха алените, които няколко пъти демонстрираха съмнения пред вратата си.

В други забавни мачове " Челси " и " Арсенал " също реализираха победи. Особено сложна беше тази на сините, които се постановиха над " Лийдс " с 3:2 вкъщи. С нея отборът на Томас Тухел се върна на победния път след провалянето от " Уест Хем " преди седмица.

Рафиня вкара за " Лийдс " в 28-ата минута след дузпа, като тя беше отсъдена за нарушаване против него от страна на Маркос Алонсо. В 42-ата минута Мейсън Маунт вкара за " Челси ", а обратът стана факт в 58-ата минута след тъкмо изпълнена дузпа от Жоржиньо.

Седем минути преди края на дуела обаче 19-годишният Джо Гелърт означи втори гол за гостите. Въпреки това " Челси " съумя да завоюва след втора дузпа, вкарана от Жоржиньо във втората минута на добавеното време.

На " Емиратс " точно на своя 135-и рожден ден " Арсенал " разгроми " Саутхемптън " с 3:0. Александър Лаказет вкара в 21-ата минута, а шест по-късно се разписа и Мартин Йодегор. В 62-ата минута прецизен беше и централният защитник Габриел Магаляеш.

В дуела присъединяване не взе капитанът на " артилеристите " Пиер-Емерик Обамеянг, за който мениджърът Микел Артета разгласи, че е нарушил дисциплинарния устав на клуба.
Източник: dnevnik.bg