Ливърпул отново шокира феновете си, след като падна с 1:2

...

Лийдс шокира Ливърпул на Анфийлд

Ливърпул още веднъж шокира почитателите си, откакто падна с 1:2 от Лийдс на „ Анфийлд ” в дуел 14-ия кръг на Висшата лига. Загубата е втора подред за футболистите на Клоп в шампионата, които още веднъж позволиха доста неточности в отбрана.

Гостите обаче реализираха популярен успех, с цел да спрат серията си от 4 следващи загуби и общо от 8 мача без триумф в шампионата. Те играха добре и заслужаваха да вземат нещо от мача.

Груба неточност на домакините оказа помощ на Лийдс да открие още първоначално, само че Ливърпул бързо изравни. Последваха пропуски и от двете страни, като най-силният интервал за " Червените " бе след 70-ата минута, само че вратарят Илан Мелие направи серия спасявания. В 89-ата минута Лийдс вкара победния гол посредством Кристенсио Съмървил.

Победата дава глътка въздух на мениджъра Джеси Марч, чийто отбор към този момент има 12 точки, като се измъкна от зоната на изпадащите. Ливърпул остава с 16 в средата на подреждането.

Източник: skandal.bg