Ливърпул направи безголово равенство срещу градския съперник Евертън в двубой

...

"Ливърпул" взе само точка от градското дерби

" Ливърпул " направи безголово тъждество против градския противник " Евертън " в дуел от ХХХ кръг в британската Висша лига. Това беше първи формален мач за двата тима от началото на март, когато сезонът бе пресечен временно заради пандемията от COVID-19.

Липсата на игрова процедура се отрази върху качеството на дуела и до почивката липсваха рискови положения. През втората част мениджърът на " Ливърпул " Юрген Клоп потърси активизиране на играта на отбора си, като пусна Алекс Окслейд-Чембърлейн на мястото на японеца Такуми Минамино. Резултатът обаче бе един по-опасен, само че неакуратен удар на Наби Кейта.

За сметка на това в последните 10-ина минути " Евертън " пропусна да завоюва успеха, въпреки че през останалото време отборът се опитваше повече да обезврежда мощните страни на " алените ". Първо вратарят на " Ливърпул " Алисон избави шут на Доминик Калвърт-Люин, а при добавката Том Дейвис улучи дясната греда. Малко по-късно бразилският вратар отрази и доста рисков шут на сънародника си Ричарлисон.

Липсата на познатото движение в играта на " Ливърпул " бе единствено една от грижите за Юрген Клоп, макар че отборът му имаше огромно преимущество във владеенето на топката. Неприятната равносметка за него от този мач са травмите на Джеймс Милнър и Жоел Матип, които бяха заменени наложително.

" Ливърпул " е отпред в класирането 8 кръга преди края на шампионата, като към този момент има 83 т. Следва " Манчестър С " с 60, само че и мач по-малко. " Сити " приема в понеделник вечер " Бърнли " в финален дуел от кръга. Други срещи от през днешния ден: " Нюкасъл " - " Шефилд Юн " 3:0, " Астън Вила " - " Челси " 1:2.

Източник: segabg.com