Ливърпул надделя с 3:2 срещу Нотингам Форест в мач от

...

След кръга във Висшата лига: Ливърпул надви Нотингам в голеада, Вила с реми

Ливърпул надви с 3:2 против Нотингам Форест в мач от 32-рия кръг на Висшата лига. Двата тима си означиха пет гола в границите на двайсетина минути след почивката.

В размяната на попаденията победител излезе отборът, воден от Юрген Клоп. Диого Жота се разписа на два пъти за мърсисайдци, а Мохамед Салах прибави един. Точни за гостите от Форест бяха Неко Уилямс и Морган Гибс-Уайт.

С триумфа Ливърпул се изкачи до 7-ото място в класирането с актив от 50 точки, до момента в който Нотингам е предпоследен с 27. Единствено Саутхемптън има по-малко – 24 пункта.

Първият удар в мача към една от двете порти насочи Коди Гакпо в 5-ата минута. Топката прелетя около вратата на Кейлор Навас.

В 18-ата минута Морган Гибс-Уайт напредна и стреля от сериозна отдалеченост, само че право в ръцете на Алисон.

В 26-ата минута Върджил ван Дайк стреля рисково с глава. Навас показва страхотната си класа и с една ръка мазета.

Десет минути преди почивката домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Муса Ниакате. Главният арбитър майкъл Оливер обаче реши, че няма учредения за 11-метров углавен удар.

Малко по-късно Ливърпул направи голям пропуск. Диого Жота беше изтърван. Португалецът стигна до топката във вратарското поле и стреля с глава, само че неопределено.

Головете останаха за втората част. В 47-ата минута „ алените “ излязоха напред в резултата. Фабиньо откри Диого Жота и този път нападателят беше безмилостен. Навас нямаше късмет да реагира.

Четири минути по-късно Форест изравни. Неко Уилямс се ориентира най-бързо към дъгата на наказателното поле и преодоля Алисон за 1:1.

В 55-ата минута Ливърпул още веднъж излезе напред в резултата. Андрю Робъртсън извърши директен свободен удар. Диого Жота засече и с глава насочи топката в мрежата.

В 67-ата минута ужасно попадение на Морган Гибс-Уайт с удар от придвижване възвърне равенството за 2:2.

Само три минути по-късно мърсисайдци означиха и трети решителен гол. Пак след статично състояние. Трент Александър-Арнолд извърши, а Салах засече. Останаха подозрения за засада, само че ВАР не откри нищо неправилно.

Този път Форест нямаше отговор. Фелипе и Бренън Джонсън бяха покрай гол, само че домакините оцеляха и се поздравиха с трите точки.

Резултати от останалите мачове в британския шампионат, които се изиграха по същото време:

Брентфорд - Астън Вила 1:1

Кристъл Палас - Евертън 0:0

Лестър - Уулвърхемптън 2:1
Източник: novsport.com