Лидерът във френската Лига 1 - Лил, допусна грешна стъпка,

...

"Лил" се препъна в "Монпелие", бранейки върха в Лига 1

Лидерът във френската Лига 1 - " Лил ", позволи неверна стъпка, преследвайки мечтаната първа шампионска купа на Франция от десетилетие насам. В първи дуел от 33-я кръг на шампионата " мастифите " приключиха при 1:1 семейството си на " Монпелие ", който в трети следващ кръг не съумя да употребява откриващото си попадение, с цел да запише победа. Южняците остават без победа при посещение на " Лил " от 2011 година, както и със единствено два триумфа в последните 17 дуела от съперничеството. Равенството обаче също нарани упоритостите на домакините от Северна Франция, които демонстрират съмнения в най-неподходящия миг от сезона. Те са спечелили единствено два от последните си шест мача, изпускайки общо 9 точки от вероятни 18 в този интервал.

" Лил " игра без възторг, увереност и недпредвидимост през първото полувреме и в 21-ата минута позволи попадение във вратата си. След прелестна отборна композиция Гаетан Лаборд центрира за Анди Делор, който с глава осъществя 12-я си гол за сезона. Любопитно е, че тъкмо толкоз има и Лаборд, а асистенциите на двамата централни нападатели в Лига 1 също са идентичен брой - по осем.

Снимка: Reuters

Двубоят бе засенчен от тежка травма на Педро Мендеш при започване на второто полувреме. Португалецът падна на тревата, викайки от болежка, след привидно елементарен двубой за топката против противник. Твърде евентуално е да става дума за скъсани кръстни връзки, които биха извадили опитния защитник от игра чак до края на годината.

Неприятният миг бе в минус най-много за домакините, които демонстрираха повече многообразие в офанзива след почивката, само че темпото по този начин и не стигна до големина, която да накара " Монпелие " да позволява доста неточности в отбрана. Всъщност най-слабата защита измежду всички тимове в Топ 15 на таблицата не даде съвсем никакви чисти положения на " Лил ". В последните 25 минути обаче гостите одобриха играта прекомерно надълбоко в своята половина, а в 85-ата инкасираха изравнителен гол. Негов създател бе резервата Луис Араужо, който се разписа с превъзходен удар.

" Лил " не завоюва за четвърти път в последните си пет семейства на равнище Лига 1

Равенството е седмо за " Монпелие " в последните осем кръга, като южняците усилиха серията си без проваляне в шампионата на 11 дуела, както и на 14 във всички шампионати. В класирането обаче те остават на осма позиция, а разликата с европейските позиции, която все още е пет точки, евентуално ще се усили след изиграването на останалите мачове през уикенда.

Със извоюваната точка " Лил " събра 70 на първата позиция, която няма да се изплъзне на " мастифите " и след този кръг. ПСЖ може да се приближи на една точка от тях при победа против " Сент Етиен " в неделя. До края на сезона за състава на Кристоф Галтие предстоят подли дуели - гостувания на " Олимпик " Лион, " Ланс " и " Анже ", както и две семейства на " Ница " и " Сент Етиен ".

Източник: btvnovinite.bg