Левски победи Рилски спортист с 89:85 в Мач №1 от

...

Левски поведе с 1-0 на Рилецо в спора за титлата

Левски победи Рилски състезател с 89:85 в Мач №1 от финалната серия в баскетболното състезание. Двата тима изиграха един здрав мач, с доста тактическо надиграване и любопитни моменти. Съвсем малко в края наклони везните в интерес на Левски.

Мач №2 е след два дни още веднъж в Самоков.

Левски стартира една концепция по-агресивно дуела и съумя да вземе минимална преднина в първите минути. Рилски състезател обаче бързо се окопити и откри своя темп и освен изравни, само че и скоростно натрупа съвсем двуцифрен задатък със мощна серия.

В края на първата и началото на втората четвърт Левски остана без панер от игра общо седем минути, което докара и до доста сериозна преднина за противника. Рилски състезател дръпна с цели 15 точки със страховит принос на аварийна пейка.

Гостите обаче не наведоха глава и се върнаха също бързо в мача и малко преди сирената за завършек на полувремето пасивът им бе единствено две.

Почивката пристигна при 43:39.

Второто полувреме стартира с две следващи тройки на Левски и нов поврат. Този интервал мина през няколко равенства и промени на водачеството и вървеше панер за панер. Преди финалната част Рилски водеше единствено с точка - 69:68.

Размяната на кошове продължи и в първите пет минути от заключителната четвърт. Три минути преди края равенството бе цялостно - 82:82. Рилски обаче остана без панер в последните минута и половина, направи пропуски, които костваха доста.

Данило Тасич отговори с тройка и даде последната преднина на Левски, а Брезълтън оформи финалния резултат.

Кийт Бенсън изигра доста мощен мач с 24 точки и 7 битки, Чавдар Костов вкара 18 и Тасич - 23 и 11 битки. Брендън Браун вкара 22 за Рилски, Павлин Иванов добави 14 и Алекс Симеонов 11 и 7 битки.
Източник: bnr.bg