Лестър направи нещо невиждано в цялата история на елитния английски

...

Невиждан разгром! Лестър пренаписа историята на Висшата лига!

Лестър направи нещо невиждано в цялата история на елитния британски футбол! " Лисиците " премазаха Саутхамптън с 9:0 и изравниха върха на Манчестър Юнайтед за най-разгромен триумф в ерата на Висшата лига. Днешният резултат обаче е безспорен връх за най-голяма победа на непознат терен!

И двамата мениджъри нямаха съществени кадрови проблеми и заложиха на съставите, с които излязоха и в мачовете от предходния кръг. Ралф Хазенхютъл пусна на върха на офанзивата Дани Ингс, подкрепян от Джеймс Уорд-Праус и Нейтън Редмънд. Лестър пък действаше в предни позиции с Джейми Варди, а по двата фланга му помагаха Айосе Перес и Харви Барнс.

Над " Сейнт Мери " валеше пороен дъжд, а във вратата на Саутхамптън валяха голове. " Светците " сигурно не са си представяли сходно начало и в най-лошите си кошмари. В средата на първото полувреме те към този момент губеха с 0:3 и бяха с човек по-малко след червен картон на Райън Бертранд.
Повратният миг пристигна още в 11-ата минута. Гостите развиха хубава офанзива, при която Чилуел центрира остро към Барнс, само че Ангъс Гън избави. Стражът на домакините обаче нямаше късмет при добавката на Чилуел, който стигна пръв до топката и я прати в мрежата.

След гола реферът Андре Маринър сподели, че ще желае намесата на ВАР и част от почитателите на Саутхамптън си помислиха, че попадението може да бъде анулирано, само че вместо това съдията подвигна червен картон на Редмънд. Решението беше изцяло правилно, тъй като в зародиша на головата офанзива бранителят на " светците " влезе брутално в крайници на Айосе Перес.
В 18-ата минута Лестър удвои преднината си, а в основата на гола още веднъж беше Чилуел. Левият бек проби и потърси композиция с Харви Барнс. На пътя на топката се изпречи Ян Валери, който я направи комфортна за Тилеманс и белгиецът се разписа за трети път през сезона.

Веднага след центъра домакините изгубиха топката и последва нова офанзива на Лестър, приключила с гол. Айосе Перес замени пасове с Тилеманс, влезе на скорост в наказателното поле и простреля Ангъс Гън, а част от почитателите на Саутхамптън се насочиха към изходите на стадиона.

3 - Southampton have had a player sent off in each of their last three league meetings with Leicester, becoming the first side to receive a red card in 3+ consecutive PL games against a single side since Newcastle against Liverpool in May 2014 (four in a row). Setback. pic.twitter.com/GKqwVRYScK
— OptaJoe (@OptaJoe) 25 октомври 2019 година С човек по-малко и при този резултат домакините имаха единствената цел да не позволен унизително проваляне. В средата на полувремето те насочиха два удар към вратата на Петер Шмайхел, само че без да го затруднят. Положенията за Лестър обаче бяха доста повече, а Бен Чилуел правеше каквото си изиска със отбраната на " светците ".

В 35-ата минута след пас на британския национал Барнс стреля, само че Гън със сетни сили улови топката на самата голлиния. В 37-ата вратарят на домакините се оправи с удар на Айосе Перес, само че секунди по-късно испанецът го преодоля с мощен шут по диагонала след следващото съвършено центриране на Бен Чилуел.

2 - In the first 27 Premier League seasons, just three of the 10,506 games played in the competition had seen a side lead by 5+ goals at half-time; this has happened twice in the opening 91 matches of the 2019-20 campaign (also Man City v Watford in September). Feast. pic.twitter.com/fXJIF7caH1
— OptaJoe (@OptaJoe) 25 октомври 2019 година Всяка офанзива на Лестър вещаеше гол, а до края на първата част във вратата на Саутхамптън падна още един. Негов създател стана Джейми Варди в 45-ата минута. Нападателят с лекост отстрани Мая Йошида и от близко матира Ангъс Гън, а офанзивата още веднъж стартира от Чилуел.

" Лисиците " станаха едвам вторият тим в 27-годишната история на Премиър лийг, който вкарва 5 гола като посетител до почивката. Другият отбор със същото достижение е Манчестър Сити през 2010 година против Бърнли. Също по този начин, единствено три пъти от основаването на Премиър лийг даден отбор е водил с пет или повече гола на полувремето. Два от тези мачове са през сегашния сезон - днешният и разгромът на Ман Сити против Уотфорд с 8:0.
Мениджърът на Саутхамптън направи двойна промяна на почивката, като извади от игра Яник Вестергор и Дани Ингс, а вместо тях пусна Джак Стивънс и Кевин Дансо, които трябваше най-малко малко да стабилизират отбраната. Нищо сходно не се случи. Още след подновяването на играта Варди излезе очи в очи с Ангъс Гън, само че той мазета удара му.

В 57-ата минута Харви Барнс копна топката над защитата на домакините и Айосе Перес оформи хеттрика си. Минута по-късно пристигна и седмият гол. Бен Чилуел центрира към Варди и таранът на Лестър се разписа с глава. Това беше първият случай в цялата история на " лисиците ", когато отборът вкарва 7 гола на непознат терен.

OH MY DAYS - IT'S 7! pic.twitter.com/4E6fFd9fFD
— Leicester City (@LCFC) 25 октомври 2019 година Уорд-Праус от директен свободен удар и Нейтън Редмънд след независим пробив се пробваха да отбележат за домакините, само че и в двете обстановки Каспер Шмайхел внимаваше. Айосе Перес пък не съумя да вкара четвърти гол. Испанецът стреля на милиметри от гредата, а малко по-късно беше сменен от Марк Олбрайтън.

В 85-ата минута настъпи и мигът на Джеймс Мадисън. Той единствен от офанзивните футболисти на Лестър на терена не се беше разписвал, само че го стори с брилянтно изпълнен директен свободен удар.

" Лисиците " не стопираха да нападат до последната секунда, само че останаха на един гол от най-голямата победа в цялата история на Висшата лига, принадлежаща на Манчестър Юнайтед - 9:0 против Ипсуич през 1995 година.

В идващия кръг Лестър ще гостува на Кристъл Палас, а Саутхамптън, който е в зоната на изпадащите и към този момент има най-вече позволени попадения от началото на сезона, ще се опита да избегне нов погром при визитата си на първенеца Манчестър Сити.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиър лийг 10 кръг, петък 25 октомври  Саутхамптън 0:9краен резулат  Лестър Сити