Леброн Джеймс записа личен рекорд за сезона от 56 точки,

...

Леброн Джеймс счупи личен рекорд

Леброн Джеймс записа персонален връх за сезона от 56 точки, а Лос Анджелис Лейкърс завоюва против Голдън Стейт със 124:116 и прекъсна серията си от четири следващи загуби в НБА. Джеймс вкарва минимум 50 точки за 13-и път в кариерата си. Рекордът му е 61 за Маями против Шарлот през 2014 година. Ръсел Уестбруук добави 20 точки, а Кармело Антъни означи 14. Джеймс доближи 40 точки през третата четвърт, преди да изведе Лейкърс със 100:97 с оставащи 7:51 минути, откакто вкара три следващи тройки.

Стеф Къри осъществя 30 точки за отбора на Голдън Стейт, който позволи четвърто следващо проваляне, а 23 точки добави Джордан Пул.

Дориан Фини-Смит вкара тройка 3.3 секунди преди края за триумфа на Далас против Сакраменто със 114:113. Далас беше без звездата си Лука Дончич, който пропусна мача поради контузия на левия пръст на крайници. Домакините преодоляха пасив от 19 точки, с цел да стигнат до триумфа.

Спенсър Динуиди вкара рекордните за сезона 36 точки в първия си мач като титуляр след прехвърлянето от Вашингтон на 10 февруари, а Джейлън Брънсън записа 23 точки и асистира за тройката на Фини-Смит. Де`Арън Фокс беше най-резултатен за Сакраменто с 44 точки.

Маями победи Филаделфия с 99:82 точки след 21 точки на Тайлър Хиро и Джими Бътлър. " Горещите " са с баланс 11-2 в последните си 13 мача и още веднъж играха без Кайл Лаури, който отсъства по персонални аргументи. Джоел Ембийд приключи с 22 точки и 15 битки за Филаделфия, а Джеймс Хардън пропусна втори мач поради контузия на левия крайник.

Тери Розиър вкара 31 точки за триумфа на Шарлът против Сан Антонио със 123:117, не давайки още веднъж късмет на треньора на " шпорите " Грег Попович да изравни върха в НБА. Сан Антонио загуби четири следващи срещи, откакто победи Вашингтон на 25 февруари, с цел да приближи Попович на един триумф от върха на Дон Нелсън от 1335 победи в постоянния сезон. ЛаМело Бол добави 24 точки за Шарлът, а за Сан Антонио се отличи Келдън Джонсън с 33 точки.

Джа Морант вкара 25 точки и направи 7 асистенции за триумфа на Мемфис против Орландо със 124:96.

Минесота надви над Портланд със 135:121 след 36 точки и 15 битки на Карл-Антъни Таунс.
Източник: bnr.bg