Кристина Борукова (Тракия 96 Пловдив) и Алекс Василев (Академик-София) спечелиха

...

Борукова и Василев са държавните шампиони на 400 метра

Кристина Борукова (Тракия 96 Пловдив) и Алекс Василев (Академик-София) завоюваха държавните трофеи на 400 метра на републиканското състезание по лека атлетика за мъже и дами, което се организира през днешния ден и на следващия ден в столичната зала “Асикс Арена”.

Борукова се наложи при дамите с персонален връх от 56.46 секунди. Полина Тодорова (Тунджа-Ямбол) завоюва сребърния орден с 57.32 секунди, а за бронза се пребори Андреа Савова (СК Спортико) с персонално достижение от 58.13 секунди.

Национален шампионат по лека атлетика в зала за мъже и дами 2020 @@@

Извън класирането Дрита Ислами сложи нов народен връх на Северна Македония от 56.35 секунди.

При мъжете Алекс Василев победи с купата след извънредно оспорвани финални метри със Станимир Минчев (Дунав-Русе). В последна сметка Василев удържа на офанзивата на Минчев и взе златото с 49.81 секунди против 49.83 секунди за Минчев. За бронза се пребори първенецът за старша възраст от предходната седмица Михаил Гаргов (Супер спорт-Варна) с 50.32 секунди.

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на шампионата ТУК!!!
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg