Контузия в лакътя попречи на Айк Мнацаканян да донесе втори

...

Контузия в лакътя попречи на Айк Мнацаканян да се пребори за бронза в Рим

Контузия в лакътя попречи на Айк Мнацаканян да донесе втори орден за България от европейското състезание по битка в Рим. В мача за бронзовото отличие в категория до 77 кг българинът срещна арменеца Гарабед Чалян, само че бе заставен да се откаже на почивката. По-малко от две минути след началото на битката Чалян направи опит за мятане на Мнацаканян, при което се стовари с цялата си тежест върху лакътя на българския играч и го обърна.

Мнацаканян лежеше агонизиращ на тепиха, само че откакто ръката му бе наместена, се изправи и продължи. В идната минута обаче Чалян атакуваше напълно мястото на травмата и в последна сметка от българския щаб решиха, че при резултат 0:3 няма защо да рискуват повече здравето на Мнацаканян с непотребни геройства и дуелът завърши в интерес на Чалян.

Снимка: Костадин Андонов, start-photo.bg