Китайувеличава разходите си за отбрана с повече от 7 процента

...
Китайувеличава разходите си за отбрана с повече от 7 процента
Коментари Харесай

Парламентът на Китай одобри увеличаване на военните разходи със 7,2%

Китайувеличава разноските си за защита с повече от 7 % - Общокитайското заседание на народните представители (еднокамарният парламент) одобри решение за това в днешния финален ден на годишната си сесия, съобщи БНР с позоваване на ДПА. Пекин усилва военните си разноски за втора поредна година.

Около 2900 депутати утвърдиха в края на сесията годишния бюджет, който сувеличението от 7,2 процентанараствадо 1,67 милиардаюана (232,4 милиона долара).

Новото нарастване последва строгото предизвестие, отправено за следващ път от комунистическите водачи в Пекин във връзка с демократично управляванияТайван. През предходната седмица китайският външен министър Ван И предизвести останалите страни да не се намесват в разногласието сред Китай и самоуправляващия се остров.

Онези, които подкрепятнезависимостта на Тайван, " ще се изгорят, до момента в който си играят с огъня, и ще берат горчивите плодове на това, което са посели ", съобщи Ван на конференция в четвъртък в коридорите на годишната сесия на китайския парламент.Първият посланик на страната назова извършените през януари избори за президент и парламент на Тайван " просто локални избори в една част от Китай ".

Управляващата Китайска комунистическа партия счита Тайван закитайска територия, макар че островът с население от към 23 милиона души има свое без значение държавно управление от 1949 година Досегашният вицепрезидент Уилям Лай бе определен за президент. Очаква се той да встъпи в служба на 20 май.

ДПА отбелязва, че, както се е очаквало, китайските народни представители са одобрили и целеви икономическия напредък за актуалната година от 5 %, което някои наблюдаващи дефинират като много амбициозна цел.Министър-председателят Ли Цянобяви в първия ден на сесията във вторник подобен напредък, въпреки и втората по мощ стопанска система в света да е изправена пред намаляващи поръчки за стоките ѝ от международните пазари, намалено вътрешно ползване и рецесия в имотния бранш.

ДПА показва, че след края на тази сесия на Общокитайското заседание на народните представители не е имало конференция, което се случва за първи път от 30 години. Според организацията това е един от дребното случаи, в които министър председателят приказва пред медиите и това се излъчва директно по малкия екран. Макар и сходна конференция с наличието на публицисти от Китай и чужбина да е дирижирана и въпросите да са утвърдени авансово, неналичието на сходна демонстрация се приема от ДПА като затваряне на още един канал на информация от Пекин.

Китайският парламент, чиято годишна сесия се организира по едно и също време със съвещанията на консултативния орган, прочут под името Китайска национална политическа консултативна конференция, има по-скоро представителна функционалност, отбелязва ДПА.
Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР