Карло Анчелоти започна с победа престоя си като треньор на

...

Анчелоти започна с победа като треньор на "Евертън"

Карло Анчелоти стартира с победа престоя си като треньор на " Евертън ". Италианският експерт, който бе освободен от " Наполи " и преди няколко дни подписа с отбора от Ливърпул, дебютира с 1:0 против гостуващия " Бърнли " в мач от 19-ия кръг на британската Премиер лига.

Гола за триумфа на " карамелите " означи Доминик Калбърт-Люин 10 минути преди края на постоянното време на мача.

Другият треньор, който дебютира през днешния ден на новия си пост, обаче не съумя да извете отбора си до победа. Микел Артета, досегашният помощник на Пеп Гуардиола в " Манчестър Сити ", въпреки всичко не загуби отпред на " Арсенал ". " Артилеристите " гостуваха на " Борнемут " и в 35-ата мин. към този момент изоставаха с 0:1 след попадние на Дан Гослинг. Все отново в 63-ата Пиер-Емерик Обамеянг съумя да изравни и това е крайният резултат.

Провал за " Челси " и нов удар по упоритостите на лондонския отбор - съставът на Франк Лампард загуби с 0:2 от гостуващия " Саутхемптън " (голове на майкъл Обафеми и Нейтън Редмънт в двете полувремена).
Източник: segabg.com