Какво направи българският бизнес особено този, който има претенцията, че

...
Какво направи българският бизнес особено този, който има претенцията, че
Коментари Харесай

Левон Хампарцумян: Една кризисна ситуация прави общество и хората по-солидарни



Какво направи българският бизнес изключително този, който има претенцията, че припознава полезностите на корпоративната обществена отговорност? Грижа за чиновниците, грижа за обществото, за околната среда. Какво направи през това време, с цел да запази служащите, а и да направи живота им, а от там бизнеса си най-малко малко в по-добро положение. В какво се показваха грижата и отговорността към чиновниците през това време? Кои са положителните образци на корпоративна обществена отговорност?

Темата разяснява в “Нашият ден “ Левон Хампарцумян от Българския конгрес на бизнес водачите.

“Това, което назоваваме корпоративна обществена отговорност, то е било значимо и преди пандемията. Но пандемията, която основава напрежение в стопанската система, в обществото, в персоналния и корпоративен живот, несъмнено, накара всички първо да се опитат да си купят време, по-късно да се огледат и да видят какво могат да създадат, с цел да може да се мине по-лесно през този спешен интервал. И по един по-достоен и проведен метод да се мине през пандемията и по-късно през възобновяване, което по този начин или другояче ще пристигна.

Няма по какъв начин да бъдем сполучливи като бизнес, без да бъдем сполучливи в връзките по сред си и към сътрудниците си, към съперниците си и към обществото . Една спешна обстановка по принцип прави общество и хората по-солидарни . Чувството за взаимопомощ, методът, по който се вглеждаме в околната среда, тъй като може би имаме и повече време за това, по-малко се пътува. Виждаме какво е към нас и желаеме то да бъде по-добро . Така че естествената взаимност и човешка съпричастност са неща, които значително се провокират и от спешната обстановка. Още повече, че имаше няколко месеца, в които не знаехме какво съставлява този вирус, каква ще бъде тази пандемия. Тогава всички си купувахме време, след това нещата започнаха да се провеждат . “



Бизнес водачите

“Всеки, според от изискванията, в които работи, се опита да направи неща, които да създадат по този начин, че при новите условия хората да се усещат по-добре – хоум офисите, смяна на метода, по който се движи корпоративният живот . Това подтиква навлизането на цифрови способи на връзка. Което, от една страна, е хубаво, от друга, основава спомагателни напрежения и неефективности.

Спадът на стопанската система предходната година беше по-малък от в началото обявения . Разбира се, има бизнеси, които са ударени доста – туризмът, превозът, ресторантьорство и така нататък Там има доста сериозен спад.

Имаше и бизнеси, които по натурален метод са потиснати, други пък съумяват без значение от спешната обстановка да порастват. Хубавото е, че най-малко нашите членове са хора, които съумяват да схванат полезността на корпоративната обществена отговорност. “

Примери

“Наградите за виновен бизнес през 2020 година Тази година имахме над 110 кандидатури . В надпреварата ще вземат участие съвсем всички от тях. Има положителни образци в подкрепяне на учебни заведения, на лечебни заведения , всичко това, което беше значимо изключително през острата фаза на рецесията.

След това има категории в това съревнование, които се занимават с вложител в знанието . Една категория, която най-общо се занимава с просветителните тематики. Образованието беше една от огромните тематики, обвързвана с пандемията. Защото методът, по който децата и по-големите учат се промени фрапантно.

Опитваме се да имаме чисто физическо или най-малко хибридно връчване на премиите . Засега планираме това да бъде юни месец. С концепцията, че до тогава изискванията за осъществяване на такива събития ще бъдат повече. “







След края на мораториума върху лихвите по заемите

“Нищо няма да се случи, откакто се вдигне мораториумът. Всъщност той беше тъкмо по тази причина, което говорихме – пазаруване на време, с цел да може и участниците в кредитния развой, и банките, и клиентите да не изпитат внезапен потрес от рецесията . И също да могат да помислят по какъв начин в рецесията и след нея ще се развива техният бизнес или техните приходи.

Това по понятен метод не може да продължи безпределно като мораториум. Но в този момент, сега, в който към този момент виждаме на хоризонта края на здравната фаза на рецесията. Или най-малко към този момент имаме инструментите да управляваме натиска на рецесията от позиция на вируса. Сега към този момент мораториумът ще престане да работи, само че банките към този момент са провизирали възможни бъдещи загуби от компании и жители, които няма да могат да си заплащат . Отговорността ще бъде сред участниците в кредитния развой – банките и клиентите. “

Лошите заеми понижават по време на рецесията

“Има бизнеси, които работят. Освен това всички ограничения за поддръжка, които държавните управления и централните банки направиха в Света и в Европа, водят до това, че може неприятните заеми понижават. “

Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР