Каен се спаси от домакинско поражение в 13-ия кръг на

...

Каен измъкна точка от Ница в последната секунда

Каен се избави от домакинско проваляне в 13-ия кръг на френската Лига 1 против Ница, като измъкна 1:1 в 90-ата минута на мача. Гостите от Ница играха без огромната си звезда Марио Балотели, само че излязоха напред в резултата в 40-ата минута. Холандският деец Уесли Снайдер комбинира с Нампалис Менди, след което топката попадна в Аласан Плеа. По време на офанзивата Пиер Лес Мелу в началото беше в засада, само че съдията не я маркира. След това Плеа комбинира с Лес Мелу, който вкара с мощен удар до гредата на вратаря Реми Веркутр.

След почивката домакините подвигнаха оборотите и Санко порпусна една отлична обстановка, а след него и Рони Роделен пропусна. В 92-ата минута Роделен обаче се реваншира за пропуща си и вкара с акробатичен удар на задна греда. Каен е на 6-о място в класирането с 19 точки, на 4 от местата за Лига Европа, до момента в който Ница има единствено една победа в последните пет мача и се намира на 16-о място с 14 точки, единствено две над зоната на изпадащите. Лига 1 13 кръг, неделя 19 ноември  Каен 1:1краен резулат  Ница