Женският национален отбор по волейбол на България завърши участието си

...

Българките завършиха с победа участието си на световното по волейбол

Женският народен тим по волейбол на България приключи присъединяване си на международното състезание в Япония с безапелационна победа над Азербайджан във втората фаза на шампионата.

" Лъвиците " се постановиха с 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) над съперничките си и завършват присъединяване си с 4 победи и 5 загуби. С този резултат те имат действителен късмет да завършат на 11-о място в света. При неподходящо стичане на събитията в другите мачове най-ниската позиция, на която възпитаничките на Иван Петков могат да се класират, е 14-а.

Българките бяха безапелационни през целия си финален мач. Те започнаха решително и бързо натрупаха преднина от в първия гейм.

Снимка: FIVB

Вторият още веднъж стартира с предимство на българките, които си осигуриха удобна разлика от 10 точки. Те не разрешиха противниците им да извърнат резултата, макар че резултатът доближи до 18:17, и закономерно поведоха с 2:0.

Окрилени от положителното показване, " лъвиците " се оправиха чудесно и в третата част, с цел да затворят мача.

Мирослава Паскова бе най-резултатна за отбора, воден от Иван Петков, реализирайки 13 точки.
Източник: btvnovinite.bg