Изпращането на френския самолетоносач е част от стратегията на НАТО

...
Изпращането на френския самолетоносач е част от стратегията на НАТО
Коментари Харесай

Ген. Запрянов: Провеждаме странна политика - хем сме в НАТО и осъждаме войната, хем не съвсем

Изпращането на френския самолетоносач е част от тактиката на НАТО за укрепване на Източния фланг. Самолетите на НАТО изхвърчат за дежурство и могат да се зареждат във въздуха. Това разрешава на НАТО да има по-дълговременно наличие. Това е част от напъните на НАТО за въздържане на Русия. Това изясни ген. Атанас Запрянов в студиото на утринния блок на Нова телевизия.
Всичко по тематиката: Руската инвазия в Украйна 2516
Той сподели, че самолетите на съдружниците летят над българското пространство, тъй като България е член на НАТО.

“Един от проблемите е, че нашите МИГ-29 не са съвместими с НАТО-вските, само че това не пречи за общо дежурство. Ресурсът на МИГ-29 не е огромен. Мисля, че казусът с ремонтите ще се задълбочава. Единствената опция е Полша ”, разяснява ген. Запрянов.

По думите му сега има мирновременна задача на НАТО, само че при ескалация на напрежението тя може да премине във военновременна.

“Ние организираме странна политика, аз я назовава три в едно. Хем в НАТО, само че не напълно, хем сме в Европейски Съюз, само че не напълно, хем осъждаме войната, но не напълно ”, съобщи ген. Запрянов.

По неговата преценка Русия дава доста жертви и напредва малко: “Заслугата на това е украинското командване и положителните дейности на тактическо равнище ”.

“Русия би трябвало да реши дали ще превзема цяла Украйна, както беше решила първоначално, или ще води договаряния. На бойното поле са значими обстоятелствата. Щом Русия е изчерпала настъпателните си качества с тази формация, значи тя би трябвало да я смени ”, сподели той. Генералът счита, че стопанската система на Украйна е в парализа. Той обаче беше безапелационен, че при тази формация на силите Украйна може да издържи.

Ген. Запрянов изрази вяра да се не прибегне до нуклеарно или химическо оръжие: “По-разумно е да се контракти решене за прекъсване на огъня и казусът да се реши по дипломатически път. Дори Русия да окупира цяла Украйна, отново резултатът ще е отрицателен за нея, тъй като ще носи отговорност за филантропичните аспекти ”.
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР