Иран победи инфарктно Уелс в първи мач от второто завъртане

...

Драма! Иран победи Уелс с два гола в добавеното време и започна да мечтае

Иран победи инфарктно Уелс в първи мач от второто завъртане на груповата фаза на Световното състезание. " Персите " се постановиха с 2:0 в последните минути на добавеното време. Това е първи триумф за отбора на Карлош Кейрош след загубата с 2:6 на старта от Англия.

Британците пък имаха тъждество на старта 1:1 със Съединени американски щати. Днешният дуел предложи доста борба, като иранците сътвориха по-чисти положения, анулираха им попадение и нацелиха две греди, след което съумяха да стигнат до триумфа с голове в добавеното време. В 98-ата минута Чешми откри, а две минути по-късно Рамин Резаеян подпечата триумфа на тима. Малко преди този момент уелсците пък останаха без вратаря си Хенеси, който бе изпъден с пряк червен картон.

Срещата стартира равностойно. В 14-ата минута след груба неточност на Робъртс, който пусна безогледно дълго подаване и след мигновена бърза офанзива на иранците, топката доближи до Али Голизадех, който вкара, само че след намесата на ВАР, попадението бе анулирано.
 Уелс - Иран, 0:2, драма в края онлайн
Уелс - Иран, 0:2, драма в края

Двата тима търсят първа победа

Последва много борба, само че до края на първата част нямаше чисти голови положения пред двете порти. " Персите " натиснаха доста през втората част. В 51-ата минута, " персите " разсякоха отбраната на Уелс с бърза контраата. Сардар Азмун напредна и стреля, само че заби топката в лявата греда.

В идната обстановка, Али Голизадех засече отскочила топка и нацели другата греда, а при добавката Азмун стреля с глава, само че в обятията на Хенеси. Малко по-късно иранците имаха нов късмет. Сайед Езатолахи стреля точно, само че не изключително мощно от границата на наказателното поле, топката влетяваше към вратата, само че стражът се намеси и избави Уелс от попадение. Хенеси обаче се трансформира в огромен виновник в 85-ата минута. Стражът излезе и фаулира жестоко откъсващия се нападател на Иран Мехди Тареми. Реферът в началото му сподели жълт картон, само че след разглеждане на обстановката, го размени с червен.

В 98-ата минута на добавеното 9-минутно продължение, Роозбех Чешми засече отбита топка и с отдалечен удар, отвън пеналтерията, вкара ефектно попадение, с цел да хвърли в възторг почитателите по трибуните. Само минута по-късно Рамин Резаеян получи превъзходен пас след неточност на Уелс, напредна и от към точката на дузпата трансферира вратаря неспасяемо за 0:2.