Има ли сила политическия протокол пред... магията на футбола? Естествено,

...

Магията на футбола: Хърватският президент захвърли официалното облекло

Има ли мощ политическия протокол пред... магията на футбола? Естествено, че не! Особено когато ти си президент, а националния тим на страната се класира на четвъртфинал на международното състезание по футбол след трагичен мач и дузпи.

Така постъпи и президентът на Хърватия Колинда Грабар-Китарович. Госпожата захвърли формалното облекло и облече тениска на националния тим, с цел да поздрави футболистите и треньора Златко Далич.

Тя прегърна сърдечно всеки един от футболистите и даже смъмри Лука Модрич за пропуснатата дузпа в продълженията.

Накрая Грабар-Китарович даде обещание, че ще поддържа футболистите и в Сочи, където е идващият им мач.

Хърватите се класираха на четвъртфинал на Мондиала за първи път от 20 години насам, откакто победиха Дания с дузпи.
Хърватия е на четвъртфинал! Уникална драма и героичен вратарски двубой край Волга (ГАЛЕРИЯ) "Ватрените " победиха Дания с 3:2 след дузпи
На четвъртфинала им следва мач против домакина Русия. Срещата е на 7 юли.