Христомира Поповска стартира с победа на международния турнир по бадминтон

...

Отличен старт за Христомира Поповска на турнира по бадминтон в Баку

Христомира Поповска започва с победа на интернационалния шампионат по бадминтон в Баку (Азербайджан) с награден фонд 15 хиляди $, който е олимпийска подготовка за Игрите в Париж 2024.

Българката надви в първия си мач от главната скица на единично дами над Джана Стиглих (Италия) с 21:18, 21:11 за 35 минути. Следващата й съперничка ще бъде Тасним Мир (Индия).

Гергана Павлова загуби в квалификациите през вчерашния ден от четвъртата сложена Петра Поланц (Словения) с 20:22, 11:21 за 33 минути.

Утре присъединяване в конкуренцията стартират европейските шампионки на двойки дами Стефани Стоева и Габриела Стоева, който са сложени под номер 1 в схемата. Техни съпернички ще бъдат представителките на Украйна Полина Бухрова и Евгения Кантемир.