Хофенхайм успя да вземе точка от домакинството си на РБ

...

Няколко минути лишиха РБ Лайпциг от успех в Зинсхайм

Хофенхайм съумя да вземе точка от семейството си на Република България Лайпциг с попадение в 90-ата минута в дуел от 32-рия кръг на Бундеслигата.

Гостите започнаха по-добре мача. В 17-ата минута Шави Симонс стреля мощно от границата на наказателното поле, само че Оливър Бауман блесна с положително избавяне.

Република България Лайпциг поведе в 38-ата минута когато Бенджамин Шешко засече с глава центриране и прати топката в левия ъгъл.

В началото на втората част Андрей Крамарич пропусна идеална опция да изравни резултата.

В 72-ата минута Република България Лайпциг остана с човек по-малко, откакто Шави Симонс получи втория си жълт и респективно червен картон.

В последната минута на постоянното време Мариус Бюлтер откри с подаване присъединилия се на скорост в наказателното поле Андрей Крамарич, който прати топката във вратата за 1:1.