Хофенхайм оправда очакванията за домакинска победа над потъващия Хамбургер ШФ

...

Наследникът на Рибери не може да бъде спрян

Хофенхайм оправда упованията за домакинска победа над потъващия Хамбургер ШФ в дуел от 30-ия кръг на Бундеслигата. Тимът от Зинсхайм надви с 2:0 и към този момент е на пета позиция с огромни шансове да играе в Европа през есента. В същото време противникът от Хамбург към този момент рискува да изостане на 8 точки от мястото за бараж, което съвсем несъмнено ще значи и завършек на очакванията за оцеляване.

Отново на висота за Хофе беше преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) Серж Гнабри, който експертите смятат за правоприемник на Франк Рибери на " Алианц Арена ". Представителят на Бундестима откри резултата в 18-ата минута. След още девет минути Нико Шулц мина през половината отбрана на гостите и асистира на Адам Салай за 2:0, което единствено затвърди усещанията, че “Шпорт ферайн” няма качества за елита.

Още два гола на домакините не бяха зачетени поради засади, като отсъжданията на съдиите бяха верни. Съперниците удариха и по една греда чере Готоку Сакаи и Павел Кадержабек.

As things stand, @achtzehn99_en will overtake Frankfurt into fifth place

Their top 4 hopes are alive! #TSGHSV 2-0 pic.twitter.com/0cWujonnTH
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) April 14, 2018
Гнабри се намира в изключителна форма, като за последния месец и половина има шест гола и две асистенции.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 30 кръг, събота 14 април  Хофенхайм 2:0краен резулат  Хамбургер ШФ