Хегемонът в Германия Байерн понесе най-тежката си загуба от повече

...

Байерн допусна най-тежката загуба от 43 години

Хегемонът в Германия Байерн понесе най-тежката си загуба от повече от 40 години насам, откакто беше победен с 5:0 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от втория кръг на Купата на Германия.

Наставникът на баварците Юлиан Нагелсман заложи на най-хубавите си играчи за визитата в Гладбах, само че това не оказа помощ на отбора да избегне най-голямото си проваляне от 1978 година насам, когато Байерн губи от Фортуна (Дюселдорф) с 1:7.

Домакините започнаха стремително дуела и те поведоха в резултата единствено след две минути игра с гол на Куадио Коне, а две следващи попадения на Рами Бенсебаини, второто от дузпа, дадоха три гола задатък на домакините до 21-та минута. След почивката играчите на Ади Хютер не понижиха оборотите и стигнаха до нови две попадения, дело на Бреел Емболо.

От конкуренцията отпадна и отборът на Байер (Леверкузен) след загуба от Карлсруе с 1:2 вкъщи, до момента в който Хановер победи Фортуна с 3:0 като хазаин.